17 декабря 2014

Коми гижысь Алексей Вячеславович Попов волiс Паль сиктö да аддзысьлiс пальса челядькöд.

Алексей Вячеславович зэв интереснöя висьталiс аслас олöм да творчество йылысь, а челядь юасисны сылысь быдторсö. И кутшöм ворсанъясöн ворслiсны гижысьлöн челядьдырйи, и кöнi сiйö велöдчилic, и кутшöм гижысь да кутшöм небöг сылы медмуса, и эм-ö сылöн чой-вок, а медпоснияс весиг юалiсны, лэблiс-ö гижысь космосö. Алексей Вячеславовичöс юасьöмясыс эз шöйöвоштыны. Висьтасис ставсö и весиг ворсiс.

12_1.jpg 13.jpg

Челядь эз жö кольны дöлгöн: сьылiсны и кывбуръяс лыддисны. Поснияс козьналiсны «Би кинь» журналö серпасъяс. Колльöдчисны бур ёртъясöн да кöсйысисны ставöн судзöдны выль воын «Би кинь» журнал.

Аддзысьлöмсö дасьтiс Елена Михайловна Тырина, сиктса библиотекарь.

Информацию подготовила Тырина Е.М., заведующая Палевицкой библиотекой-филиалом им.Ф.Ф. Павленкова.